DİYARBAKIR ÇINAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15. ULUSLARARASI MEB ROBOT YARIŞMASI

15. ULUSLARARASI MEB ROBOT YARIŞMASI

 Ülkemizde meslekî ve teknik eğitimin niteliğinin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, eğitimleri süresince edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerin paylaşılması amacıyla 15. Uluslararası MEB Robot Yarışmasının Genel Müdürlüğümüz rehberliğinde Bursa Valiliği (İl Millî Eğitim Müdürlüğü) koordinesinde gerçekleştirilmesi ilgi (a) Makam Onayı ile uygun görülmüştür.

15. Uluslararası MEB Robot Yarışması, 08-11 Mart 2023 tarihleri arasında Bursa Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksinde; ortaokul ve dengi okullar ile ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine yönelik  Endüstriyel Robot Kol, Çizgi İzleyen (Temel Seviye), Çizgi İzleyen (İleri Seviye), Hızlı Çizgi İzleyen, İnsansız Hava Aracı (Mini Drone), Mini Sumo, Tasarla-Çalıştır, Yumurta Toplama (Caretta Caretta), Labirent Ustası, Tozkoparan Robot (Temel Seviye), Serbest Proje, Temalı ve bu yıl ilk defa Su Altı Aracı (ROV) ile Otonom Araç kategorileri de eklenerek 14 (on dört) kategori olmak üzere ilgi (b) Makam Onayı ekinde yer alan Uygulama Kılavuzu ve ekleri doğrultusunda yapılacaktır. 

 15. Uluslararası MEB Robot Yarışmasının Uygulama Kılavuzu, İş Kalemleri ve Kategori Kılavuzlarına ait dokümanlar ekte gönderilmiş olup Genel Müdürlüğümüzün http://robot.meb.gov.tr/  internet adresinde yayınlanmıştır. 

UYGULAMA KILAVUZU

ORGANİZASYON İŞ KALEMLERİ

YUMURTA TOPLAMA CARETTA CARETTA ROBOT KATEGORİSİ YARIŞMA KURALLARI

TOZKOPARAN ROBOT TEMEL SEVİYE KATEGORİSİ YARIŞMA KURALLARI

TEMALI KATEGORİ YARIŞMA KURALLARI

TASARLA ÇALIŞTIR ROBOT KATEGORİSİ YARIŞMA KURALLARI

SU ALTI ARACI ROV KATEGORİSİ YARIŞMA KURALLARI

SERBEST PROJE KATEGORİSİ YARIŞMA KURALLARI

OTONOM ARAÇ KATEGORİSİ YARIŞMA KURALLARI

MİNİ SUMO KATEGORİSİ YARIŞMA KURALLARI

LABİRENT USTASI KATEGORİSİ YARIŞMA KURALLARI

İNSANSIZ HAVA ARACI MİNİ DRONE KATEGORİSİ YARIŞMA KURALLARI

HIZLI ÇİZGİ İZLEYEN ROBOT KATEGORİSİ YARIŞMA KURALLARI

ENDÜSTRİYEL ROBOT KOL KATEGORİSİ YARIŞMA KURALLARI

ÇİZGİ İZLEYEN ROBOT İLERİ SEVİYE YARIŞMA KURALLARI

ÇİZGİ İZLEYEN TEMEL SEVİYE KATEGORİSİ YARIŞMA KURALLARI

 

YENİ MAH. EMEK SK. ZÜBEYDE HANIM MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESI BLOK NO 2 ÇINAR / DİYARBAKIR - (0412)5112136

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.