DİYARBAKIR ÇINAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2019 STEM EĞİTİMİ KEŞİF HAFTASI KUTLANDI

2019 STEM EĞİTİMİ KEŞİF HAFTASI KUTLANDI

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı anaokullarımız tarafından hazirlanan “2019 STEM Eğitimi Keşif Haftasını Kutluyoruz”adlı eTwinning Proje ve Robotik Kodlama Sergisi büyük ilgi gördü.

Sergi açılışına Kaymakamımız Sayın Selami KAYA,İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Aziz İDE,diğer İlçe Milli Eğitim Müdürleri,okul müdürleri, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.Burada STEM çalışmaları hakkında açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın  Mehmet Aziz İDE sene başından beri gelişen teknolojiye çocukların ayak uydurabilmesi için özellikle okul öncesinde 3 temaya dikkat ettiklerini ifade etti. İDE "Birincisi gelişen dünyada kodlama eğitimi ve STEM eğitimi dediğimiz iki dalımız var. Robotik kodlama eğitimi Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın projesi kapsamında anaokullarımızda kodlama eğitimine önem verdik, bu birinci ayağımızdı.Bu sergimizde çocukların yıl boyunca yaptığı çalışmaları sergileme fırsatı bulduk. İkincisi de bu hafta Avrupa’da STEM Keşif Haftası, STEM bütün bilimlerin birleşimidir. Böylece küçük yaşlarda çocuklarımızın bilime önem vermelerini, bilimi hissetmelerini, bilime ilgi duymalarını sağlamaya çalıştık. Özellikle köy okullarındaki çocukların çalışmaları bunlar. Köy okullarında da bu tip çalışmalar yapılabileceğini biz aslında Ceylan AVM’de Diyarbakır’daki büyük bir AVM’de yaparak göstermek istedik. Bunlar sade kolejlerde veya merkezlerdeki büyük okullarda değil, küçük imkanlarla köy çocuklarının da bu tip çalışmalar yapabileceğini sergilemek istedik. Biz bu anlamda bu çalışmalarımıza devam edeceğiz. Avrupa’da ortaklarımız var. Yunanistan ve Romanya bu ortaklarımız. Aslında ilçe olarak proje ilçesi olmaya çalışıyoruz. Bu anlamda küçük yaşlarda çocukların bilime ilgi duymalarını sağlamak amacıyla Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle, Avrupa’daki iki ülkenin desteğiyle bu çalışmaları beraber yaptık. Sene sonu sergimizi gerçekleştirdik” dedi. 29-04-201929-04-201929-04-201929-04-201929-04-2019  

YENİ MAH. EMEK SK. ZÜBEYDE HANIM MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESI BLOK NO 2 ÇINAR / DİYARBAKIR - (0412)5112136

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.