DİYARBAKIR ÇINAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Alanya-Çınar Arasında Dostluk Köprüsü

“Alanya-Çınar Dostluk Köprüsü Projesi” kapsamında İlçemizden giden başarılı öğrenciler, Alanya’nın tarihi ve turistik yerlerini gezdiler.
Alanya-Çınar Arasında Dostluk Köprüsü

İlçe Kaymakamımız Sayın İsmail ŞANLI ve Alanya Kaymakamı Dr. Hasan TANRISEVEN öncülüğünde başlatılan “Alanya-Çınar Dostluk Köprüsü Projesi” kapsamında İlçemizden giden başarılı öğrenciler, Alanya’nın tarihi ve turistik yerlerini gezdiler. Öğrenciler gezi programı dahilinde Alanya Kalesini, Kızılkule’yi, Damlataş Mağarası’nı, Müzeyi ve diğer tarihi mekanları görme fırsatı buldular. Kaymakamlığın tahsis ettiği tekne ile Alanya sahilini gezme imkanı buldular. Gezi programı dahilinde Gençlik merkezini de ziyaret eden öğrenciler burada çeşitli etkinlik ve sosyal faaliyetlere katıldılar. Gençlik Merkezinde güzel bir gün geçiren öğrenciler, gönüllerince eğlendiler. Alanya’yı çok beğendiklerini ifade eden öğrenciler “Özellikle Alanya Kalesi ve Damlataş Mağarası’nı çok beğendik. Bizim için değişik ve ilginç bir gezi oldu. Buraya gelmemize vesile olan Kaymakamlarımıza ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz. En kısa zamanda Alanya’ya tekrar gelmek istiyoruz” dediler.

“SEVGİ TOHUMLARI YENİDEN YEŞERECEK”

“Alanya-Çınar Dostluk Köprüsü Projesi’’ çerçevesinde Alanya’da bulunan başarılı öğrencilere eşlik eden Çınar İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Aziz İDE yapmış olduğu kısa açıklamada;Çınar Kaymakamlığı ve Alanya Kaymakamlığı öncülüğünde yürütülen, “Alanya-Çınar Dostluk Köprüsü Projesi” nin doğu ile batının kucaklaşması adına anlamlı bir çalışma olduğunu söyledi. İDE “Proje öğrenciler arasında sevgi tohumlarının yeniden yeşermesine katkı sağlayacaktır. Alanya Kaymakamı Dr. Hasan TANRISEVEN’e ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ER´e bize gösterdikleri ilgi, alaka ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. Bundan sonra da okullarımız arası kardeş okul projeleri ve diğer projelerin devamının geleceğini belirtti.

 “DOĞUSU VE BATISIYLA BİR BÜTÜNÜZ”
“Alanya-Çınar Dostluk Köprüsü Projesi” kapsamında misafirlerini ağırlayan Alanya Kaymakamı Dr. Hasan TANRISEVEN, Çınar İlçemizde geçmiş dönemlerde görev yaptığını ve bölgeyi yakinen tanıdığını belirti. Çınar İlçesi’nin Diyarbakır’ın oldukça önemli bir ilçesi olduğunu ve özellikle de pirinciyle ün yaptığını söyledi. “Alanya-Çınar Dostluk Köprüsü Projesi” nin hayata geçirilerek, projeyle Ülkemizin doğusu ve batısıyla bir bütün olduğunu göstermek istediklerini ifade etti.

 

 “Alanya-Çınar Dostluk Köprüsü Projesi” kapsamında basında çıkan haberlerimiz:

 http://www.alanyaadres.com/haber_detay.asp?haberID=28210

http://www.alanya.gov.tr/manset/alanya-cinar-arasinda-dostluk-koprusu-kuruldu/

http://www.7-24haberci.com/diyarbakirli-ogrenciler-alanyada/38537/

http://www.alanyagazetesi.com/haberler/news_details/Gundem/3913/dostluk-koprusu-projesi-alanya-da.html

http://www.alanyatelevizyonu.com.tr/haber/cinarli-ogrenciler-alanyayi-sevdiler_h2050.html

http://www.dha.com.tr/diyarbakirli-ogrenciler-alanyada_919909.html

http://magazin.yenialanya.com/magazin/dostluk-koprusu-kurdular-h55616.html

 

 

 

alanyaalanyaalanyaalanyaalanyaalanyaalanyaalanyaalanyaalanyaalanyaalanyaalanyaalanyaalanyaalanyaalanyaalanyaalanyaalanyaalanyaalanyaalanyaalanyaalanyaalanyaalanyaalanyaalanyaalanyaalanyaalanyaalanyaalanya

 YENİ MAH. EMEK SK. ZÜBEYDE HANIM MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESI BLOK NO 2 ÇINAR / DİYARBAKIR - (0412)5112136

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.