DİYARBAKIR ÇINAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇINAR İLÇESİNDE 3 OKULA BEYAZ BAYRAK VERİLDİ

ÇINAR İLÇESİNDE 3 OKULA BEYAZ BAYRAK VERİLDİ

     Çınar ilçesinde “Temiz ve sağlıklı Okul” projesi çerçevesinde beyaz bayrak almaya hak kazanan 3 okula bayrak ve sertifika verildi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın Sağlık Bakanlığı ile birlikte uyguladığı projeye Çınar’dan müracaat eden okullardan 3’ünün beyaz bayrak almaya hak kazandığını kaydeden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aziz İDE, “Bu okullarımız Ziya Gökalp İlkokulu, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ve kırsalda yer alan Ağaçsever Ortaokuludur.

     Çınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aziz İDE, hedeflerinin beyaz bayrak alan okul sayısının ilk etapta 10 sayısına ulaşması sağlamak olduğunu belirtti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak geçen yıldan bu yana çeşitli projeler üretme çabası içerisinde olduklarını ifade eden Mehmet Aziz İDE, bunlardan bir tanesinin de “Temiz ve Sağlıklı Okul” projesi olduğunu söyledi. Okullar yerinde inceleniyor, gerekli hijyen ve temizlik çalışmaları denetleniyor. Öğrencilerimizin günlük yaklaşık 7-8 saati okullarda geçiyor. Okulların bu açıdan hijyenik olması, öğrencilerimizin yaşam alanlarının güzel olması bizler için son derece önemli. Bunun gayreti içerisindeyiz. İnşallah bu tip projelerimiz artarak devam edecek. Gönlümüz bütün okulların böyle olmasını istiyor. Hem fiziki şartları iyileştirmek, hem de bu tür projeleri sonuçlandırarak okullarımızın zaman içerisinde beyaz bayrağa kavuşmalarını sağlayacağız” diye konuştu.

YENİ MAH. EMEK SK. ZÜBEYDE HANIM MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESI BLOK NO 2 ÇINAR / DİYARBAKIR - (0412)5112136

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.