DİYARBAKIR ÇINAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN MEHMET AZİZ İDE´NİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN MEHMET AZİZ İDE´NİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

          Öğretmenlerimiz, cumhuriyetimizin kuruluşundan bugüne ülkemizin kalkınması ve çağdaş medeniyetler seviyesine çıkması için üzerlerine almış oldukları görevleri başarıyla yerine getirmişlerdir. Çağdaş dünyanın,  bilgi toplumuna geçtiği günümüzde öğretmenlerin görev ve sorumlulukları daha da artmıştır. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, “Milletleri Kurtaranlar, yalnız ve ancak öğretmenlerdir” ve ´´ Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’’ ifadeleri  ile öğretmenlerin toplumumuzun yüksek yaşam standartlarına taşınmasındaki önderlik etme ve örnek olma rolünü vurgulamıştır. Tarihe baktığımızda döneme damga vuranlar  o dönemin âlimleri, bilge kişileri ve  aydın insanlarıdır. Öğretmen,  sadece okularda ders veren kişiler olarak düşünülmemelidir. Çevresini aydınlatan, topluma ışık tutan,  asırlar sonra halen eserleri ile  insanlığı yönlendirenler ve örnek olanların hepsi öğretmendir.          

             Değerli meslektaşlarım;

              Her gün daha ileriye, daha iyiye, daha güzele doğru koşma temel ilkemiz olmalıdır. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak, demokrasiyi bir yaşam tarzı olarak seçen ve aydınlık geleceğimizin mimarı olacak ‘’Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür, milli birlik ve beraberlik duygularımızı benimsemiş nesillerimizi yetiştirirken, çocuklarımıza birer anne baba şefkatiyle yaklaşarak, sevgi, saygı, hoşgörü  erdemleri ile donatmaya ve milli kültürümüzü, vatan sevgisini onlara aktarmaya çalışmak en büyük görevimiz olmalıdır. 

            “Bir insanı kötülüklerden alıkoyup iyiliğe sevk etmek üzerine güneşin doğduğu her şeyden daha hayırlıdır” sözü icra ettiğimiz mesleğin ne kadar onurlu ve yüce bir gayeye hizmet ettiğini göstermesi bakımından anlamlıdır. Toplumların düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı da öğretmenlerdir.

         Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, aydınlık bir geleceği hep beraber inşa edeceğimize olan inanç ile tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.

YENİ MAH. EMEK SK. ZÜBEYDE HANIM MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESI BLOK NO 2 ÇINAR / DİYARBAKIR - (0412)5112136

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.