DİYARBAKIR ÇINAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Aziz İDE´nin 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Aziz İDE´nin 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Birliğini, dirliğini ve beraberliğini bozmadan asırlardır bu mübarek topraklar üzerinde kader birliği yapmış olan aziz milletimizin tarih sayfalarına yazdığı en büyük kahramanlık mücadelelerinden biri olan 15 Temmuz millet direnişinin ikinci yılını hep birlikte idrak ediyoruz.

İhanetin hissedildiği ilk dakikalardan itibaren sokakları, meydanları dolduran, istiklâline ve istikbaline sahip çıkan, 15 Temmuz darbe girişimini bozguna uğratan aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi ve takip eden günlerde, cesaretiyle, dirayetiyle, kararlılığıyla ve dik duruşuyla kahramanlık tarihimize kanlarıyla ve canlarıyla unutulmaz destanlar yazdı.

Asil milletimiz, kendine yakışanı yapıp asil yaşamak için asil bir şekilde ölmek gerektiğini, vatan için Allah için şehit olmak gerektiğini, göğsünden vurulup cennet bahçelerine koşarcasına ölüme gitmek gerektiğini bütün dünyaya gösterdi.

Birimiz bin, binimiz milyon olup dikildik ihanet çetesinin karşısına. Cennet vatanımıza kirli ayaklarını basmalarına müsaade etmedik, etmeyeceğiz de… Mehmet Akif’in dediği gibi Asım´ın nesli yaşadıkça bu vatanın semalarında al bayrağımız dalgalanacak, ezanlar dinmeyecek, ruhumuzu zafer şarkıları süsleyecek, bir başka ötecek bülbüller seher vaktinde…

Eğitimciler olarak bizler Asım´ın neslini yetiştirmeyi başardıkça inanıyoruz ki içimizdeki hainlerin girişimleri son bulacak. Bu mukaddes topraklar üzerinde kötü emelleri olan harici ve dahili düşmanlarımız, bu tür girişimler için bir daha cesaret bulamayacaklardır.

Aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnetle ve şükranla anıyor, 15 Temmuz ruhunu yaşatmak için canla başla çalışmayı en büyük görev kabul ediyor, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

                                                                                              Mehmet Aziz İDE

                                                                                         İlçe Millî Eğitim Müdürü

YENİ MAH. EMEK SK. ZÜBEYDE HANIM MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESI BLOK NO 2 ÇINAR / DİYARBAKIR - (0412)5112136

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.