DİYARBAKIR ÇINAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN M.AZİZ İDE´NİN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN M.AZİZ İDE´NİN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Aydınlık yarınların güvencesi olan Sevgili Çocuklar,

Bugün millet iradesinin,kararlarının ve sesinin yegâne temsilcisi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilan ettiği günün yıldönümüdür. Hâkimiyetin kayıtsız şartsız millete verildiği bu anlamlı günü milletçe büyük bir gururla, şanla, şerefle kutluyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde ve O´nun “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır” öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, 23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara’da, Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmişti. Işığını, tarifsiz bir tutkuyla vatana gönül verenlerin gayretinden,azminden, kararlılığından, birlik ve beraberliğinden alan bu güneş; aynı zamanda ülkemizin kışını bahara, baharını yaza döndürecek bir dirilişin müjdecisiydi.

İşte o diriliş ruhu, vatan ve millet sevgisi, bayrak sevdası, bağımsızlık tutkusu bir milleti şaha kaldırdı.Bu şahlanışın adı; birlik ve beraberlikti, Milli Mücadeleydi, Kurtuluş Savaşıydı, ulusal egemenlikti, demokrasiydi, sevgiydi, kardeşlikti, barıştı, Ülkemizin aydınlık yarınlarıydı. O büyük günün ardından, hür iradesiyle zafere ve başarıya inanmış, bağımsızlık tutkusuyla gönülleri tutuşmuş bir millet; birlik ve beraberlik içinde büyük güçlüklerin üstesinden nasıl gelineceğini tüm dünyaya göstermiştir.

Sevgili çocuklar, sevgili gençler; Aydınlık geleceğimizin, aydınlık yüzleri;

Sizlerden umutluyuz.Her biriniz fırçanızı elinize alacaksınız bu ülkeyi siz en güzel renklerle boyayacaksınız… Sizler okuyarak yarını bugünden güzel, bugünden daha yaşanılır kılacaksınız… Kuşlar kanatları ile çırpındıkça yükselir, sizler okudukça yükseleceksiniz. Günler ve yıllar çok çabuk gelip geçecek. Devletin birçok makam ve mevkisine sizler geleceksiniz.Kendinizi şimdiden hazırlamalı ve yetiştirmelisiniz. Bu sizlerin olduğu kadar ülkemizin geleceği açısından da çok önem arz etmektedir. Unutmayın sizler geleceğimizin teminatı, ülkemizin gerçek sahiplerisiniz.

Sevgili Çocuklarım;

Ödeviniz biraz ağır,yolunuz uzun.Bu yolda bilmeniz gereken şeyler de var elbette… Dürüst olmayı bileceksiniz… 

Çalışkan olmayı bileceksiniz… Vatan sevgisini bileceksiniz… Bayrak sevgisini bileceksiniz… Barışı, kardeşliği bileceksiniz…

Birlik olmayı, beraber yaşamayı bileceksiniz… Samimi ve gayretli olmayı bileceksiniz..

Atatürk’ün bizlere emanet ettiği büyük eseri sonsuza kadar yaşatmayı bileceksiniz.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal ve mücadele arkadaşlarını, bizlere bu cennet vatanı, canları ve kanları pahasına emanet eden şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor,hepinizi saygıyla selamlıyorum.

YENİ MAH. EMEK SK. ZÜBEYDE HANIM MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESI BLOK NO 2 ÇINAR / DİYARBAKIR - (0412)5112136

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.