DİYARBAKIR ÇINAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN M.AZİZ İDE'NİN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN M.AZİZ İDE'NİN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Kıymetli Meslektaşlarım ,

Ülkemizin geleceğinin teminatı olan çocuklarımızı yarınlara en güçlü biçimde hazırlayan, hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, ömrünü ve hayallerini bu ülkenin evlatlarına adayan ve yıllar geçse de gönül bağımızı hiç koparmadığımız siz kıymetli öğretmenlerimizi  "Öğretmenler Günü" vesilesiyle sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi ''Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir''.Ülkemizi muassır medeniyetler seviyeye taşıma hedefini görev bilen, bu yola aklını ve gönlünü koyan, geceyi gündüze eş tutan, üreten ve üretim için ilham veren her gün yeni bir şeyler öğrenmeye ve öğretmeye azmeden, dünyadaki bilimsel gelişmeleri takip eden özverili öğretmenlerimiz milletimizin geleceğini tayin edecektir. Cennet vatanımızın her köşesine kılcal damarlarımız gibi dağılmış yarınlarımızın ümidi öğrencilerimizi vatanını seven, aklın ve bilimin ışığında milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmesi için görevini fedakârca ifa eden öğretmenlerimizin hakkı ödenmez.      

Bugünlerde  dünya ve ülkemizde etkisini sürdüren pandemi nedeniyle gerek okullarımızda gerekse uzaktan eğitim sürecinde eğitim hizmetlerimizin aksamaması için yaptığınız gayretli çalışmalardan dolayı hepinizi ayrıca tebrik ediyorum, bütün eğitim çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.

 Bu duygu ve düşünceler ile Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bugünde "Bedeli hiçbir maddî karşılık ile ölçülemeyecek kadar saygın bir mesleğin mensubu olan tüm öğretmenlerimize sevgi, saygı ve minnettarlığımı ifade ediyor; 24 Kasım Öğretmenler Gününü gönülden tebrik ediyorum, emekli öğretmenlerimize sağlık, terör saldırılarında kaybettiğimiz şehitlerimiz başta olmak üzere ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

                                                                                                                 M.Aziz İDE

                                                                                                      İlçe Milli Eğitim Müdürü

YENİ MAH. EMEK SK. ZÜBEYDE HANIM MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESI BLOK NO 2 ÇINAR / DİYARBAKIR - (0412)5112136

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.