DİYARBAKIR ÇINAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET AZİZ İDE’NİN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET AZİZ İDE’NİN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

                  “Kurtuluş Savaşı’nda vatanını işgal etmek isteyen güçlere karşı onurlu bir var oluş mücadelesi veren milletimiz, dünyanın dengelerini değiştirerek tarihin yazdığı ender bir başarıyla kazandığı zaferi, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” şiarıyla Cumhuriyetle taçlandırmıştır.

                  Milletimiz içinde bulunduğu ahval ve şerâit ne olursa olsun bağımsızlığından ödün vermeyeceğini, ülkesinin bekasını koruyacağını tüm dünyaya göstermiştir. Cumhuriyet,  bir milletin kaderini tayin ederken, yalnızca kendi iradesini ve karakterini ortaya koyabileceği idare şeklidir. Binlerce yıllık Türk devlet geleneğine en uygun yönetim biçimi olan Cumhuriyet, 29 Ekim 1923 tarihinde, sarsılmaz bir vatan aşkıyla beslenen bağımsızlık düşüncesinin, milli egemenlikle vücut bulmuş halidir. 

               Gazi Mustafa Kemâl Atatürk’ün örnekliğiyle ülkemizi gelişmiş medeniyetlerin de üstüne çıkarma çabasındayız. Bütün mazlum milletlere, istiklale inanmışlığıyla örneklik ve öncülük eden bilge ve ahlaklı nesillerimizin, dünyaya barış ve huzuru hâkim kılacak hedeflerle yetişmesi için tüm gücümüzle çalışıyoruz.

                 Yakın zamanda Bakanlığımızın açıkladığı 2023 Eğitim Vizyonu ile Türk Milletinin toplumsal bütünleşmesi ve ortak ülküye dayalı şimdi ve gelecek tasavvurunun inşasına öncülük etmek için çocuklarımız ortak paydasıyla, Türkiye Cumhuriyeti’nin gücüne güç katacak strateji ve planlamalarla, yeniliklerle yol alacağız. Bu uğurda üzerimizdeki sorumluluğun farkındalığıyla Cumhuriyetimizi güçlü kılacak 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmak için veli ve öğrencilerimizin desteğine daima ihtiyacımız olacak.

                    Bu düşüncelerle 95 yıllık güçlü ve daima genç kalacak Cumhuriyetimizin mimarı Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, cennet vatanımız için fedakârlıklarla mücadele eden ebediyete irtihal etmiş tüm şehit ve gazilerimizi minnetle yâd ediyor; bu kutlu davada canlarını feda etmeye hazır bulunmuş gazilerimize Allah’tan uzun ömürler diliyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun”

 Mehmet Aziz İDE

            İlçe Milli Eğitim Müdürü

YENİ MAH. EMEK SK. ZÜBEYDE HANIM MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESI BLOK NO 2 ÇINAR / DİYARBAKIR - (0412)5112136

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.