DİYARBAKIR ÇINAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YUSUF GÜZEL'İN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

 İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YUSUF GÜZEL'İN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

       Cumhuriyetimizin kurucusu, milletçe zaferle sonuçlandırdığımız Kurtuluş Savaşımızın Komutanı Mustafa Kemal Atatürk'ü; vefatının 83. yılında milletçe şükranla ve rahmetle yâd ediyoruz.

       "En büyük eserim" dediği Cumhuriyeti, biz öğretmenlerin "eseri" olacak gençlere emanet etmiştir. Şunu bilmeliyiz ki; azimli, çalışkan, milli ve manevi değerlerimize bağlı gençlerimizin omuzlarında yükselecek olan Cumhuriyetimiz payidar kalacaktır. Mustafa Kemal'in; "Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır." diyerek inşa ettiği bilinçle Kurtuluş Savaşında olduğu gibi 15 Temmuz gecesi'de milletin iradesi ve birliğinin beşeri her türlü gücün üstünde olduğunu tüm dünyaya haykıran bu millet; gelecekte de ülkemizi, tehdit unsuru olan tüm iç ve dış mihraklara karşı milli birlik ve bilinç aşkıyla korumaya devam edecektir.

       Bu duygu ve düşüncelerle, hayatı boyunca bağımsızlık ve uygarlık mücadelesi veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin kahramanlarını ve tüm şehitlerimizi şükran, minnet ve saygıyla yâd ediyorum. Ruhları şâd olsun! 

YENİ MAH. EMEK SK. ZÜBEYDE HANIM MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESI BLOK NO 2 ÇINAR / DİYARBAKIR - (0412)5112136

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.