DİYARBAKIR ÇINAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf GÜZEL'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf GÜZEL'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

 

23 Nisan 1920'de Gazi Mustafa Kemal ve vilayetlerden gelen mücadeleci temsilcilerle kurulan Büyük Millet Meclisimizin 101. Kuruluş yıldönümündeyiz.

Bin yıldır bizlere vatan olan bu topraklar birçok kez zor ve sıkıntılı günlerden geçmiştir. Savaşlar, salgınlar, krizler, darbeler hep bu tür sıkıntılardandır. Ancak yüce gönüllü cefakâr milletimiz; genciyle yaşlısıyla ve cephelerde destan yazan kadınlarıyla büyük fedakârlık örnekleri sergileyerek her zaman bu sıkıntıları aşmıştır.

Tüm milletleri etkileyen koronavirüs de geçmişte yaşadığımız salgın hastalıklar gibi insanlarımızı zor durumda bırakmaktadır. Ama yine de hepimizin birlik ve beraberlik ile tüm kurallara uyarak bu süreci de atlatacağımıza inancımız tamdır. İnanıyorum ki çok yakın zamanda yine büyük bir coşku ve heyecanla meydanları dolduracağız, rengârenk çocuklarımızla ve dünyanın tüm renkleriyle ertelenen 101.yıl kutlamalarımızı gerçekleştireceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle TBMM'nin 101. Kuruluş yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyor, başta TBMM'nin ilk Başkanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK ile bu kutsal toprakları bizlere vatan kılan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Aydınlık bir gelecek ve sağlıklı yarınlar dileğiyle.


Yusuf GÜZEL

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

YENİ MAH. EMEK SK. ZÜBEYDE HANIM MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESI BLOK NO 2 ÇINAR / DİYARBAKIR - (0412)5112136

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.