DİYARBAKIR ÇINAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

İLÇEMİZDE  OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

      Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşi Emine ERDOĞAN tarafından başlatılan okuma yazma seferberliği kampanyası İlçemizde başladı.

     Okuma-Yazma Seferberliği Çınar Anadolu Lisesi Konferans Salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Aziz İDE başkanlığında, şube müdürleri, Çınar Halk Eğitimi Merkezi Müdürü ve okul müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantı ile başladı

      Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü koordinesinde açılacak olan kurslar ile okuma-yazma bilmeyen vatandaşlara eğitim verileceğini ifade eden Mehmet Aziz İDE, "Şunu çok iyi biliyoruz ki bizler toplumun dönüşüm mimarlarıyız. Öğretmenlerin ihmale gelmez, hafife alınmaz çok ulvi bir görevi olduğunu biliyoruz. Bu meslek sadece okul sınırları içinde değil, aynı zamanda toplumun bir bütün olarak teşekkülünde de kendini göstermektedir. Daha önce gerçekeştirilen kampanyalarda ulaşılan sonuçlar, bizleri gururlandıran sonuçlardır. Milli Eğitim Bakanlığımız bugüne dek bu kampanyalarımızın tamamında değerli çalışmalar yaptı ve bizler de burada öğretmen ve idareci arkadaşlarımızın üstün gayretleri sayesinde çok olumlu sonuçlar elde ettik. Bu seferberlik dahilinde de yine sizlerin gayretleri ve işbirliğimiz sayesinde amacımıza ulaşmış olacağız." şeklinde konuştu. 

Toplantıda seferberliğin an itibariyle başladığı ve bu doğrultuda gerekli çalışmaların aktif şekilde yürürlüğe konduğu belirtildi. Okuma-yazma bilmeyen vatandaşların Çınar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne veya en yakınlarındaki okula başvurarak seferberlik kapsamında açılan kurslara dahil olabilecekleri hususunda bilgilendirilmesi gerektiği vurgulandı.

 

 

26-02-201826-02-201826-02-201826-02-201826-02-2018

YENİ MAH. EMEK SK. ZÜBEYDE HANIM MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESI BLOK NO 2 ÇINAR / DİYARBAKIR - (0412)5112136

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.