DİYARBAKIR ÇINAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZİN EN BAŞARILI ÖĞRETMENİ İLÇEMİZDEN SEÇİLDİ

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 ilden gelen öğretmenler Ankara Başkent Öğretmen evinde bir araya geldiler. Programa İlimizi temsilen Çınar Ziya Gökalp İlkokulu Müdürü Zülfü ÖZKAN davet edildi.
İLİMİZİN EN BAŞARILI ÖĞRETMENİ İLÇEMİZDEN SEÇİLDİ

             24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 ilden gelen öğretmenler Ankara Başkent Öğretmen evinde bir araya geldiler. Programa İlimizi temsilen Çınar Ziya Gökalp İlkokulu Müdürü Zülfü ÖZKAN davet edildi. Program çerçevesinde Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcı başkanlığında Anıtkabir ziyaret edildi. Öğretmenler Anıtkabir ziyareti sonrasında Başbakanlık yeni binada Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU ile bir araya geldi. "Meslektaşlarım" diye hitap ettiği öğretmenlerin gününü kutlayan Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU, öğretmenlik mesleğinin kutsallığı konusunda açıklamalarda bulundu.

              Akşam saatlerinde ise Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Türkiye´nin çeşitli bölgelerinden gelen öğretmenlerle Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki resepsiyonda bir araya geldi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayip ERDOĞAN ve eşi Emine ERDOĞAN, 81 ilden gelen öğretmenleri resepsiyon salonuna girişlerinde karşıladı. Resepsiyonda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, sözlerine, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle şahsı ve tüm millet adına öğretmenlere şükranlarını sunarak ve minnet duygularını aktararak başladı.Cumhurbaşkanımız Recep Tayip ERDOĞAN,

 

"Değerler sistemi üzerinde özellikle çalışmalar yapıldığını"

“Öğretmenin bir sözü öğrencilerin beyinlerinden önce kalplerine geçtiğini"

"Öğrencilere özgüven aşılamak gerektiğini"

24 Kasım24 Kasım24 Kasım24 Kasım24 Kasım24 Kasım24 Kasım24 Kasım


"Öğrencilere tarihiyle ne büyük bir mirasa sahip olduğunun anlatılması gerektiğini"

"Eğitimin ihmali, istikbalin ihmali olduğunu" belirterek açıklamalarda bulundu.

             Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN´ ın öğretmenler onuruna verdiği davet, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında kullanılmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı Sarayındaki ilk resepsiyon oldu.

Millî Eğitim Bakanlığı’nın görevi başında şehit olan öğretmenler için 1001 hatm-i şerif indirildiğini ve dualarının da yapıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit olan, afet ve kazalarda yaşamını yitiren öğretmenleri rahmetle yad ettiğini dile getirdi.  

Görevlerini başarıyla yerine getirmiş, azim ve aşkla nesiller yetiştirmiş, şimdi emekliliğini yaşayan öğretmenlere de sağlıklı ve uzun ömürler dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğretmenlerden oluşan ve resepsiyonda mini bir konser veren Mardin Diller ve Dinler Korosu´ na sergiledikleri performans dolayısıyla da teşekkür etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronun daha da güçlü hale getirilebileceğini, bu yönde adımlar atılabileceğini söyledi.  

YENİ MAH. EMEK SK. ZÜBEYDE HANIM MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESI BLOK NO 2 ÇINAR / DİYARBAKIR - (0412)5112136

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.