DİYARBAKIR ÇINAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Norm Kadro Veri Girişi Bilgilendirmesi

Norm Kadro Veri Girişi Bilgilendirmesi

 

      25 Kasım 2016 tarih ve 29899 sayılı Resmi Gazete´de 2016/9488 karar sayısı ile yayımlanan ilgi (a) Yönetmeliğin 26 ncı maddesinin 1 inci fıkrasında;"Eğitim kurumlarının norm kadro sayılarının bu Yönetmelikte belirlenen norm kadro kriterleri çerçevesinde değişmesi halinde, değişikliğe konu olan eğitim kurumlarının norm kadro sayıları ekim ayında yeniden belirlenir. Bakanlık ihtiyaç duyulan hallerde bu ay dışında da eğitim kurumlarının norm kadro sayılarını yeniden belirleyebilir." hükmü yer almaktadır.

     Yukarıdaki hüküm çerçevesinde; ilgi (b) Makam Onayı ile  2017-2018 eğitim-öğretim yılına esas olmak üzere 16/10/2017-10/11/2017 tarihleri arasında eğitim kurumlarının norm kadrolarında güncelleme  yapılacağı ile ilgili Bakanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün ilgi (c) yazıları ve norm kadro güncellemesine ilişkin açıklama yazısı DYS´de gönderilmiştir. 

     Bakanlığımızca Mebbis veri tabanındaki Norm Kadro Modülü, işlem yapılmak üzere 16 Ekim 2017 tarihinde Müdürlüğümüz Mebbis yöneticilerine yetki verilerek açılacaktır. Söz konusu ilişikte gönderilen norm karo güncellemesine ilişkin açıklamaların eğitim kurumu müdürlüklerine incelenmek üzere gönderilmesi ve yapılacak güncellemede herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için gerekli hazırlıkların eğitim kurumu müdürlüklerince yapılması gerekmektedir. 

        Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.

                         

                                                                                                                                                                İlhan BEKLEN

                                                                                                                                                                Şube Müdürü

YENİ MAH. EMEK SK. ZÜBEYDE HANIM MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESI BLOK NO 2 ÇINAR / DİYARBAKIR - (0412)5112136

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.