DİYARBAKIR ÇINAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUMA YAZMAYI SEN DE ÖĞREN KAMPANYASI(YETİŞKİN EĞİTİMİ)

OKUMA YAZMAYI SEN DE ÖĞREN KAMPANYASI(YETİŞKİN EĞİTİMİ)

Çınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak zorunlu ilköğretim çağı dışında bulunan ve okuma-yazma bilmeyen vatandaşlar için Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve okullar bünyesinde düzenlenen kurslarda yaklaşık 620 yetişkinimiz okuma yazma öğrendi.

Eğitim çağı dışında bulunan yetişkinlerin okuma yazma sorununu çözmek amacıyla İlçemiz genelinde Okuma-Yazmayı Sen de Öğren kampanyası düzenlendi. Bu kapsamda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün görevlendirdiği eğiticiler vasıtasıyla ve okullarda görevli öğretmenler tarafından okuma yazma bilmeyenlerin tespiti için alan taramaları yapıldı. Okuma yazma bilmeyen bir vatandaş için bile okuma yazma kursu açabilme imkânı sağlandı. Resmi verilere göre ilçemizde 860 yetişkinin okuma yazma bilmediği alan taramaları sonucunda tespit edilmiş olup okuma-yazma kampanyaları kapsamında 26 kurs merkezinde eğitimler verilmektedir. Okuma-Yazmayı Sen de Öğren Kampanyası ile okuma-yazma bilmeyen tüm yetişkinlere ulaşmak ve bir yetişkin dahi okuma-yazma bilmiyorsa o yetişkine okuma-yazma öğretmeyi hedef olarak belirlemiş bulunmaktayız. Bu kapsamda kursa katılan kursiyerlere aile, çevre ve çocuk konu başlıkları adı altında seminerler verilmekte, ayrıca kursu başarı ile bitiren kursiyerlere ödüller dağıtılmaktır. 

09-03-201609-03-201609-03-201609-03-2016
YENİ MAH. EMEK SK. ZÜBEYDE HANIM MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESI BLOK NO 2 ÇINAR / DİYARBAKIR - (0412)5112136

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.