DİYARBAKIR ÇINAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şeb-i Arus Diyarbakır

Dicle Üniversitesinin önderliğinde Çınar Kaymakamlığının organize ettiği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün katkıda bulunduğu ŞEB-İ ARUS Mevlanayı anma töreni düzenlendi.
Şeb-i Arus Diyarbakır

Mevlânâ Celâleddîn-î Rûmî, kimilerine göre bir hümanist, kimilerine göre filozof, kimilerine göre alim. Dünyada belki de hakkında en çok konuşulan, fikirleri  en çok tartışılan, en tanınmış tasavvuf büyüğü. Mevlana için ölüm, Rabbine duyduğu aşktan dolayı sevgiliye kavuşmak demektir. Bu yüzden kendisinin ölüm gününü, düğün günü yani şeb-i arus olarak nitelendirmiştir.

    Dicle Üniversitesi kongre merkezinde gerçekleşen ve Vali Yardımcıları Ahmet Dalkıran,Kürşat Güleryüz, Taner Bircan, Dicle Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Sabri Eyigün, Vali Yardımcıları, İlim Yayma Cemiyeti Diyarbakır Şube Başkanı Doç. Dr. Mustafa Sarıbıyık, Çınar Kaymakamı İsmail Şanlı, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Uğurhan Kuş, dekanlar, öğretim üyeleri, öğrenciler ve vatandaşların katıldığı programda Araştırmacı- Yazar Mehmet Fatih Çıtlak, sevenleriyle buluştu. Açılış konuşmalarından sonra manevi atmosferi, samimi havası ile Diyarbakır´da bulunmaktan dolayı memnun olduğunu dile getiren M. Fatih Çıtlak, Hz. Mevlana´nın hayatından örnekler vererek sohbet programına başladı. 

Şeb-i Arus

Şeb-i ArusŞeb-i ArusŞeb-i ArusŞeb-i ArusŞeb-i ArusŞeb-i ArusŞeb-i ArusŞeb-i ArusŞeb-i ArusŞeb-i ArusŞeb-i ArusŞeb-i ArusŞeb-i ArusŞeb-i ArusŞeb-i ArusŞeb-i Arus

YENİ MAH. EMEK SK. ZÜBEYDE HANIM MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESI BLOK NO 2 ÇINAR / DİYARBAKIR - (0412)5112136

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.