DİYARBAKIR ÇINAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİT SAVCI MEHMET SELİM KİRAZ HATIRA ORMANI

ŞEHİT SAVCI MEHMET SELİM KİRAZ HATIRA ORMANI

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün organize ettiği, Kaymakamlığın fidan ihtiyacını karşıladığı fidan dikim töreni Göksu Baraj gölü Fidan dikim alanında gerçekleştirildi. Bu alana terör saldırısıyla şehit edilen Savcı Mehmet Selim KİRAZ hatıra ormanı ismi verildi. Halkın yoğun katılım gösterdiği törenlerde fidan alanına 1000 adet fidan dikildi.  

Çınar Kaymakamı İsmail ŞANLI "Yapılan saldırıyı kınıyoruz. Unutulmasın ki bizler görevlerimizi canımız pahasına yapıyoruz. Bu tür terör saldırılarıyla ülkemiz gittiği yoldan geri dönmeyecek Mehmet Selim KİRAZ´larda bitmeyecektir, Bu hatıra ormanıyla bu bilincin ve görev aşkının nişanesi olarak Savcımızın adını verdik. Bu vesileyle Şehidimize Allah´tan rahmet diliyoruz, Kederli ailesine ve ülkemize başsağlığı diliyoruz, Meslektaşlarına sevenlerine sabır diliyoruz. " dedi.  

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aziz İDE´de “Mehmet selim KİRAZ´a Allah´tan rahmet diliyorum, ailesine başsağlığı diliyorum.Bu üzücü saldırı sonrası bu kampanyaya Mehmet Selim KİRAZ Hatıra Ormanı adının verilmesine vesile olan herkese teşekkür ediyorum. " dedi.

Törene katılan Çınar Kaymakamı İsmail ŞANLI, Cumhuriyet savcısı İhsan ERCAN, Savcı Mehmet BIÇAKÇI, Hakim Ömer Aykul ÖLDOĞAN, İlçe Emniyet Amiri Metin CENGİZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aziz İDE, öğrenciler ve vatandaşlar fidan dikimine katıldı.

 

 

fidanfidanfidanfidanfidanfidanfidanfidanfidanfidanfidanfidanfidanfidanfidanfidan

YENİ MAH. EMEK SK. ZÜBEYDE HANIM MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESI BLOK NO 2 ÇINAR / DİYARBAKIR - (0412)5112136

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.