DİYARBAKIR ÇINAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sözleşmeli ve Dershane Öğretmenlerin Göreve Başlatılmaları

Sözleşmeli ve Dershane Öğretmenlerin Göreve Başlatılmaları

 ÇINAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanlığınca 2016 yılı Eylül ayında yapılan başvurular sonucu gerçekleşen atamalar neticesinde İlçemize atanan aday Öğretmenlerin göreve başlatılması ile ilgili iş ve işlemler 12.10.2016 tarihinden itibaren İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılacağından ilçemize atanan aday Öğretmenler aşağıda belirtilen belgeler ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmen Atama birimine başvuru yaparak göreve başlama işlemlerini yapabileceklerdir.

Mehmet Şirin ASLAN    
Milli Eğitim Şube Müdürü

GÖREVE BAŞLAMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER

a) T.C Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi (1 adet).

b) Son altı ay içinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf.

c) Atamaya esas öğrenim belgelerinden; diploma veya geçici mezuniyet belgesi, yurtdışı yükseköğretim kurumu mezunları için en son alınan denklik belgesinin aslı ve Fotokopisi.

ç) Sabıka kaydı bulunanlar mahkeme kararları ve örneklerini beraberinde getirmeleri gerekmektedir.

d) Atanacakları alana göre; Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Belgesi  veya Pedagojik Formasyon Belgesi (Bu belge, özel öğretim okullarında adaylığı kaldırılmış olanlardan, eğitim fakültesi mezunlarından istenmeyecektir.)

e) Felsefe bölümü mezunlarından; 16 kredi Sosyoloji, 16 kredi Psikoloji aldığına, Sosyoloji Bölümü mezunlarından ise 16 kredi Felsefe, 16 kredi Psikoloji, 8 kredi Mantık aldığına dair belge.

f) Elektronik Başvuru Formunun bir örneği (İmzalı ve başvuru bürosundan onaylı)

g) Mal bildirimi belgesi (İl Millî Eğitim Müdürlüklerinden sağlanacaktır).

ğ) Araştırma Hastanesi ve Üniversite Hastanelerinden alınacak olan Türkiyenin her yerinde görev yapabileceğine dair Sağlık Kurul Raporu.

YENİ MAH. EMEK SK. ZÜBEYDE HANIM MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESI BLOK NO 2 ÇINAR / DİYARBAKIR - (0412)5112136

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.